Dom

Bezpieczna pościel do pokoju dziecka — jaka powinna być?

Kupno idealnej pościeli dziecięcej to niełatwe zadanie. Trzeba zadbać o każdy element wyprawki niemowlęcej tak, aby była bezpieczna dla maluszka. To przecież akcesorium, które będzie obok niego co noc i będzie warunkować należytą wygodę w czasie snu. Poza tym, może również zapewnić dziecku ciepłe oraz przytulne miejsce do spania. Jaka pościel będzie najlepszym wyborem?

Który materiał będzie najlepszy na pościel dziecięcą?Pościel dla dziecka – jaki materiał będzie najlepszym wyborem?

Jednym z najbardziej istotnych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru pościeli dziecięcej jest jej bezpieczeństwo. To dość ważna rzecz, gdyż pościel ma mieć przecież bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka. Wrażliwość dotykowa dzieci to powód, aby pościel została zrobiona z naturalnego oraz przyjemnego w dotyku materiału o dobrej jakości. Dodatkową korzyścią dziecięcej pościeli może być ozdobienie jej wzorami, każdy producent dzianin perre dba o to, aby zachęcały dziecko do pobytu w łóżku. Idealny duet to połączenie materiału dobrej jakości i interesującego nadruku.

Bezpieczeństwo tkanin drukowanych dla dzieci powinno zostać potwierdzone przez producenta

W chwili wyboru pościeli dla dziecka trzeba pamiętać o kwestiach jej bezpieczeństwa. Czasami poduszka i kołderka mają dodatkowe motywy ozdobne, takie jak tasiemki albo pompony. Bez wątpienia czynią one zestaw bardziej estetycznym, lecz nie są one najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Zamiast takich dekoracji, warto postawić na ładny wzór umieszczony na materiale o dobrej jakości, który oferuje każdy renomowany producent tkanin drukowanych., np. kokardkami bądź frędzlami, ale takie rzeczy nie są dobrym rozwiązaniem. Takie dodatki dodają uroku pościeli, ale będą także potencjalnym zagrożeniem, wiec lepiej zastąpić je wesołym nadrukiem. Renomowani Producenci zawsze posiadają je w ofercie.
Z pewnością nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wszystkie materiały stosowane do tworzenia wyrobów tekstylnych muszą mieć odpowiedni certyfikat, jednym z nich jest OEKO-TEX. Jego znak oznacza wykonanie kontroli w laboratorium i gwarantuje bezpieczeństwo danego produktu. Kolejnym ważnym certyfikatem jest GOTS – z jeszcze większymi restrykcjami. Tu mamy pewność, że kupujemy rzecz pochodzącą ze zrównoważonej, ekologicznej i etycznej produkcji. O bezpieczeństwie dziecięcej pościeli świadczy więc w pierwszej kolejności uszycie jej z bezpiecznych tkanin bez wystających dekoracji czy zamków.