Dom

Słupek rtęci i wilgotność do kontroli! O co należy zadbać za w folii przy domu

Uprawa roślin w przydomowej folii jest dobrym sposobem na wyhodowanie warzyw i owoców bez niepotrzebnych nawozów, konserwantów oraz szkodliwych substancji. Jednak wymaga to wiele pracy i jednocześnie niewymuszonego entuzjazmu. Temperatura i wilgotność są czynnikami generującymi właściwy przyrost – stwórz dla swoich roślin optymalne warunki.

Przepis na świetne parametry do szklarni

Nie masz się czego obawiać, jednakże przy hodowaniu warzyw i owoców pod szkłem warto stworzyć warunki niemal idealne. Wszakże podstawowym powodem uniemożliwiającym roślinie skuteczny wzrost może być nieodpowiednia temperatura. Zimno, ale i zbytnie upały są czymś niesprzyjającym, toteż najlepiej zadbać o intensywne wietrzenie i nawadnianie swoich grządek. Podlewa się rano, gdy słońce nie zaczyna świecić intensywnie, a następne podlewanie przeprowadzamy pod wieczór, po zachodzie słońca. Warzywa i owoce absorbują wodę na dłuższy czas, a ciepło na dworze nie zmienia nic w ich wzroście.

Wypróbuj szklarnie poliwęglanowe – idealny sposób na powodzenie w uprawach

Szklarnie poliwęglanowe znane są zwłaszcza z trwałości, dzięki czemu trudno je zniszczyć i da się z nich korzystać przez całe sezony. Co najważniejsze zapewniają także najlepsze okoliczności do oprawy dla warzyw i owoców. Dedykowane panele blokują nadmiar promieni ultrafioletowych, z drugiej strony równolegle wpuszczają taką ilość światła, że rośliny rosną w bardzo szybkim tempie. Czy może dziwić, skoro transparentne supertworzywo ma pięciokrotnie skuteczniejszy stopień zatrzymywania promieni UV? Istotna właściwość pozwaljąca na utrzymanie idealnych parametrów to stałe właściwości nawet w trakcie zmiennych warunków termicznych (nie tworzą się żadne różnice między -50 do nawet +50 st. C). Szklarnie poliwęglanowe zapewniają bardzo dobrą izolacyjność termiczną, przez co temperatura nie zmienia się i utrzymuje się na najlepszym pułapie, co ma znaczenie podczas uprawy wszelkiego rodzaju sadzonek. Obserwacja odczytów wskazuje, iż przepuszczają około 80 % radiacji, a ilość światła rozproszonego zostaje jednakowa.