Zdrowe i szybkie osuszanie włosów

Masz za moment być w umówionym miejscu, a właśnie umyłaś włosy? Nie martw się – zastosuj któryś z patentów na ich szybkie osuszenie. Ale nie chodzi o to, by ustawić suszarkę na maksymalną temperaturę i moc, ponieważ tak uda się jedynie prędko zdemolować fryzurę. Czy da się szybko postarać się, by włosy nie schły nazbyt długo? Czy sprawdzą się średnie ręczniki 50×90?.

Czy tak naprawdę możemy szybko wysuszyć włosy?

Te spośród nas, którym schnięcie włosów zajmuje zbyt dużo czasu, a czeka je wyjście w najbliższym terminie albo nie cierpią chodzenia z głową na mokro, mogą sprawdzić garść nieskomplikowanych trików, które zniwelują ten problem. Niektóre środki pozwalają skrócić czas na suszenie nawet do 10 minut. Wszystkie z zaprezentowanych metod opierają się na organicznych zjawiskach, bez użycia ostrych działań, które w rezultacie niszczą włosy. Istnieje wiele skutecznych sposobów na suche włosy w krótkim czasie:

Suszarka

Wydawałoby się, że znaleźliśmy najwygodniejszy ze sposobów, jednak sporo pań unika ciepła, które ma niejednoznaczny wpływ na stan włosów. Te spośród nas, które bardzo się spieszą, muszą głowę przy czubku ciepłym, delikatnym nadmuchem – końce włosów ulegają wysuszeniu o wiele szybciej, wyschną przed skończeniem przygotowywania się do wyruszenia z domu. W ciepłym wnętrzu zastosuj chłodne powietrze, które wysuszy włos niemal tak samo szybko, ale z mniejszą szkodą dla stanu włosa. Stosuj dobry sprzęt z jonizacją i precyzyjną regulacją. W nagłym przypadku skusi cię prawdopodobnie ogrzany nawiew, dlatego należy wyposażyć się w spray chroniący przed przegrzaniem. Nie zapomnij, że koniec suszenia powinno się dopełnić chłodnym powietrzem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odsączanie włosów z wody

Najbardziej rozpowszechniona metoda suszenia, czyli przez tarcie ręcznikiem, również pogarsza ich stan. Zastosuj nadzwyczaj chłonne ręczniki 50×90 mikrofibrowe. Przed otuleniem włosów materiałem, musisz je starannie wykręcić jak bieliznę w trakcie przepierki. Warto wykonać ten ruch z kilkoma powtórzeniami, aby wydobyć niemal całą wodę. Liczne osoby chwalą sobie ręczniki frotte, jednak po ich użyciu tworzy się efekt puszenia.

Turban – tradycyjne odciskanie wilgoci

Właśnie w tym momencie można szczelnie zawiąząć włosy w turban z ręcznika. Odciągnięcie nadmiaru wilgoci wymaga bardzo ściągniętego upięcia.

Ciepły ręcznik

Ręcznik ocieplony na grzejniku łatwiej odciągnie wodę oraz pozwoli włosom dokładniej się wysuszyć. Powinno się tylko wziąć pod uwagę, żeby nie za silnie go ocieplić.